Aktuálne

Turistika s pátrom Pavlom

 

 

 

 

Cirkus Lánik

 

 Ďakujeme cirkusu Lánik za sponzorovanie vstupu našich detí na ich vystúpenie dňa 19.8.2022 v Turzovke.                     

  Veľká vďaka a nech sa vám darí.

 

 

 

Výroba domácej zmrzliny

 

  

 

Prázdninové výlety

 

Počas prázdnin sme s deťmi navštívili mnohé miesta ako Staré hory, ZOO Oškerda, Panoráma Ranč na Beskyde, Mariánske pútnické miesto Živčáková, Skanzen Vychylovka, Ropný prameň v Korni, Kaplnku sv. Anny v Jelitove. Okrem iných aktivít  sme teda aj turistikovali a spoznávali.

 

 

 

 EXPO povolania v Trenčíne

počas národného stretnutia mládeže T22

 

V sobotu 30. júla 2022 sa zriaďovateľ CDR Kongregácia sestier sv. Cyrila a Metoda spolu s deťmi z CDR zúčastnili na Národnom stretnutí mládeže T22 v Trenčíne. V sobotnom programe EXPO povolaní sme sa mohli stretnúť so zasvätenými rehoľnými spoločenstvami pôsobiacimi na Slovensku i v zahraničí. Na trenčianskych námestiach bolo prítomných veľa stánkov, a v jednom z nich sme spolu s našimi deťmi predstavovali činnosť nášho zriaďovateľa.

Ďakujeme organizátorom a všetkým za prejavený záujem. 

 

 

 

 

Prázdninové bicyklovanie a kolobežkovanie

 

 

 

Macedónsko - Albánsko - Grécko

 

V dňoch 30.6. 2022 - 07.07.2022 zamestnanci a deti CDR putovali po týchto krajinách, aby nielen poznávali, ale najmä duchovne načerpali nových síl. Navštívili sme  hlavné mesto Macedónska - Skopje. Navštívili sme pamätník „Dom Matky Terezy“, ktorý bol otvorený v roku 2009 a je v ňom múzeum, kaplnka a v blízkosti socha Matky Terezy.  V Macedónsku  sme boli u Ohridského jazera, navštívili sme kláštor a hrob sv. Nauma. História mesta  Ohrid je úzko spätá so zakladateľmi slovanskej kultúry sv. Klimentom a sv. Naumom – nasledovníkmi solúnskych bratov. Navštívili sme Plaošnik – archeologické nálezy z ranokresťanskej Baziliky zo 4. storočia, kostoly sv. Klimenta a sv. Pantalejmona, návštevili sme  hrob sv. Klimenta. Deti sa kúpali   v Ohridskom jazere a previezli sa po jazere loďou. V Albánsku sme navštívili Berat (UNESCO) – „mesto tisícich okien“, nad ktorým sa týči hrad Kala.  Tu zomrel sv. Gorazd, žiak solúnskych bratov. Podľa tradície sú jeho ostatky uložené v nádhernom katedrálnom chráme v Berate, spolu s ostatkami sv. Angelára. V Grécku sme navštívili mesto Thessaloniki (Solún), rodisko svätého Cyrila a Metoda.

 
 
 

 

Prevencia obchodovania s ľuďmi

 

Dňa 26.06.2022 sa 11 detí a mladých dospelých z nášho CDR zúčastnilo osvetovo - preventívnej besedy zameranej na problematiku obchodovania s ľuďmi a deťmi umiestnenými v CDR pod názvom "Prevencia obchodovania s ľuďmi." Besedu viedla koordinátorka
Mgr. Katarína Kvašňovská z Informačnej kancelárie pre obete trestných činov Žilina, odbor prevencie kriminality kancelárie MV SR.
Cieľom besedy bolo oboznámiť a upozorniť deti a mladých dospelých  z CDR na problematiku a nástrahy obchodovania s ľuďmi, nelegálnu prácu v súvislosti s nadchádzajúcimi letnými prázdninami, trestnú činnosť ako i trestnú činnosť v online priestore v súvislosti s obchodovaním s ľuďmi.
 
 
 
  

Deti deťom

 

 Deti z nášho CDR, ktoré navštevujú Spojenú školu sv. Jozefa v Turzovke vystúpili pre ostatné deti s divadelným predstavením
Čin - Čin.  Predtým vystupovali v škole v rámci MDD, v rámci hudobno - recitačného dopoludnia a vystupovali
aj pre detičky v Materskej škole v Turzovke. 
Len úspešne ďalej, divadelníci.
 
 
 
 
 
 

Farský výlet na horu Butkov

 

Dňa 11.06.2022 sa deti z nášho CDR zúčastnili farského výletu ku Skalnému sanktuáriu Božieho milosrdenstva na hore Butkov. Cestou na horu sme sa pomodlili krížovú cestu a v samotnom cieli sme slávili svätú omšu. Záver sme si spríjemnili zmrzlinou v obci Štiavnik.

Ďakujem Mgr. Pavlovi Franekovi, kaplánovi farnosti, za duchovný sprievod a príjemnú spoločnosť.

 

  

Zmrzlina "SPECIAL" Turzovka

Ďakujeme  p. Redjepali Selmanimu, majiteľovi Zmrzlina "SPECIAL" Turzovka, za výbornú zmrzlinu, na ktorej si mohli pochutiť deti
z nášho CDR v deň svojho sviatku MDD.
Obrázky, ktoré deti nakreslili sú veľkým poďakovaním p. Selmanimu.
Veľmi pekne ďakujeme.
 
 
 
 
 
 

Knižný klub Paľikerav - recitačná súťaž "Rómovia recitujú"

 
24. mája  2022 sa v Košiciach konalo celoslovenské kolo recitačnej súťaže - ,,Rómovia recitujú", na ktorom sa zúčastnilo dievča z nášho CDR, ako víťazka krajského kola. Na súťaž sa pripravovala s pedagógom zo Spojenej školy Turzovka - Bukovina. 
Srdečne gratulujeme.
 
 
 
 
 
MŠK Žilina a Futbalela - detská futbalová akadémia
 
Dňa 20. mája 2022 si deti z nášho CDR vyskúšali profesionálny futbalový trávnik futbalového klubu MŠK Žilina. Ďakujeme detskej futbalovej akadémii Futbalela za sprostredkovanie tohto športového zážitku.
https://www.facebook.com/futbalela
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 Celoslovenské športové hry z CDR v stolnom tenise
 
Dňa 20. mája 2022 sa deti z nášho CDR zúčastnili   celoslovenských športových  hier CDR v Ružomberku, na ktorých  sa dievča z nášho CDR umiestnilo na 2. mieste v dvojhre dievčat.  Gratulujeme.
Ďakujeme organizátorom za vydarené podujatie.
 
 
 
       
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Pletieme náramky priateľstva
 
 
 
 
 
 
  
 
32. ročník športových hier z centier pre deti a rodiny Žilinského
 
a Banskobystrického samosprávneho kraja v stolnom tenise
 
Dňa 14. mája 2022 sa deti z nášho CDR zúčastnili  športových  hier CDR v obci Makov, na ktorých  získali  1. miesto
v dvojhre dievčat a 2. miesto v zmiešanej štvorhre.
Ďakujeme organizátorom za vydarené podujatie.
 
 
 
 
 
 
  
32. ročník športových hier z centier pre deti a rodiny Žilinského
 
a Banskobystrického samosprávneho kraja v atletike
 
 
Dňa 09. mája 2022 sa deti z nášho CDR zúčastnili  športových  hier CDR v Čadci, na ktorých vo svojich kategóriách získali bronz v skoku do diaľky, striebro v behu na 800 m, striebro a bronz v behu na 1500 m.
Ďakujeme organizátorom za vydarené podujatie.
 
 
 
  
 Ďakujeme všetkým,  ktorí nás podporili  hlasovaním v projekte
 
 
 
Dom sv. Jozefa - Centrum pre deti a rodiny, Turzovka sa zapojil do farského
 
projektu pod názvom: SPIEVAJME PÁNOVI.
 
Projekt dostal od vás 147 hlasov a umiestnil sa v rámci diecézy na deviatom
 
mieste.
 
                                                      Ďakujeme! 
 
 
 
 
 Ďakujeme za 2 % dane
 
 
 
 
 

 

 

 

Free Joomla! templates by AgeThemes | Documentation